Od dalšího penaltového rozstřelu nás dělily sekundy

SK Český Brod: Libiš 1:2

Branky: 86. Šmejkal - 33. Baratynskyy, 90.(+8). Petr. Rozhodčí:Erlebach. ŽK: 5:3. Diváci: 220. Poločas: 0:1

Český Brod: Otáhal - Smola (46. Medek), Zdeňka, Balík, Marek (46. Moravec), Lukeš (54. Makovský), Stejskal, Hrdlička (46. Walter), Šmejkal - Fikejz, Kacafírek (82. Jiroušek)

Český Brod - Fotbalisté Českého Brodu přivítali v 19. kole divize B Na Kutilce Libiš, které chtěl vrátit podzimní porážku 0:2. Nepovedlo se. Navíc po sobotní prohře 1:2 přišli v tomto ročníku o svou domácí neporazitelnost.

Do 18. minuty se hrálo nahoru - dolu, s mnoha osobními souboji a hlavní rozhodčí Erlebach měl před sebou nelehký úkol udržet utkání v přijatelných mantinelech. Výsledkem toho bylo udělení osmi karet žluté barvy a v mnoha případech nebylo daleko od toho, aby došlo i na tu červenou.

Vraťme se ale do reálu. Ve zmíněné osmnácté minutě vyslal hostující Bezděk z volného přímého kopu střelu z 30 metrů na Otáhalovu branku, která prolétla jen těsně nad břevnem.

O pět minut později domácí Hrdlička zahrával rohový kop, na který nejlépe vystoupal Kacafírek, ale hlavička jarní posily jen těsně prolétla kolem pravé tyče.

Po půl hodině už gólově udeřilo. Hostující záložník Baratynskyy se postavil k zahrání volného přímého kopu. Z hranice šestnáctky se trefil přesně do šibenice trefil - 0:1.

Do druhého poločasu domácí kouč Zdeněk Šmejkal starší vyrukoval hned s třemi změnami, aby oživil ofenzivní sílu svého týmu. Málem se to povedlo, ale to by Kacafírek nesměl v 57. minutě z malého vápna pálit nad.

Minutu na to scházely Stejskalově střele z hranice šestnáctky milimetry ke srovnání, jeho střela skončila jen na tyči Jungrovy branky.

V 75. minutě šel ve vápně za míčem důrazně domácí kapitán Zdeněk Šmejkal mladší, srazil se s gólmanem a následovalo dlouhé ošetřování. Brankář hostí pak opustil hřiště a na jeho místo přišel Jiří Gabriel, který na podzim ještě chytal v krajském přeboru za Poříčany.

Ten odolával do 86. minuty, kdy ho po skrumáži před brankou prostřelil Šmejkal - 1:1.

Za ošetřování hostujícího gólmana Jungra hlavní arbitr Erlebach nastavil 8 minut, ve kterých se po fatální hrubce domácí obrany trefil do černého hostující Petr - 1:2.

„Doplatili jsme na svou totální impotenci v zakončení. Branka v poslední minutě nastavení nás připravila o bodový zisk v tomto zápase," posteskl si domácí kouč Zdeněk Šmejkal starší.

„Myslím, že jsme si zasloužili dnes vyhrát a to se podařilo. Gólman Jungr byl převezen do nemocnice a jen doufám, že to nebude nic vážného, protože pak bychom šli do dalšího utkání jen s jedním brankářem, protože dvojka Sova je rovněž zraněn," řekl po utkání trenér Libiše Jiří Kabyl.

„Utkání jsme měli dovést do penaltových rozstřelů, ale naše chyba v obraně v poslední minutě nastavení nás o to připravila. Bohužel se na jaře potýkáme se střeleckou impotencí, ale jsem optimista a věřím, že to zlomíme," podotkl prezident Českého Brodu Luboš Holý..

(Mojmír Strachota mladší)
Zdroj: http://kolinsky.denik.cz/fotbal_region/domaci-tvrz-padla-v-osme-minute-nastaveni-20160403.html

Facebook

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI